تبلیغات
سفتجان

سفتجان
نویسندگان
لینک های مفید
<

رسول اکرم(ص)،مطهّر امّت

بمناسبت یوم الله 27رجب،سالروزمبعث رحمت عالمیان حضرت محمّد مصطفی (صلی الله علیه وآله)ازبنان حضرت آیت الله جوادی آملی در کتاب سیره رسول اکرم (ص)بهره خواهیم گرفت:

پیغمبر اسلام شخصیتی است كه خداوند در باره او می‏فرماید: تو به منزله آب زلال وپاك كننده هستی، امت خویش را پاك ساز: ﴿خذ من أموالهم صدقة تطهرهم وتزكیهم بها وصلِّ علیهم إن صلوتك سكن لهم﴾  با گرفتن زكات، كه مطهِّر آنهاست ایشان را پاك كن. زكات به عنوان نمونه است، تمام دستورات اسلامی انسان را از تعلّقات دنیا پاك می‏كند و كسی كه كار واجب و دستور اسلامی خود را انجام نمی‏دهد به طهارت نرسیده و ناپاك است؛ باران به جهت پاك كنندگی رحمت است، در این آیه نیز می‏فرماید:ای رسول گرامی تو رحمتی، آنها را از آلودگی تطهیر كن و برای آنها دعا كن كه دعای مستجاب تو باعث آرامش و سكونت آنهاست، گرچه آنان با پرداخت زكات انجام وظیفه كرده‏اند ولی تو نیز دعا كن و با آنان مهربان باش. این نحوه برخورد و رفتار، تنها در محور قانون نیست بلكه در محور رحمت و محبت است، در كجای دنیا چنین قانونی است كه اگر كسی مالیات خود را پرداخت كرد، دولت باید به او دعا كند؟ اما خدا به پیامبرش می‏فرماید: آنان مالیات مذهبی خود را باید بدهند و تو ضمن گرفتن و تطهیر، دعایشان كن، بگذار مسائل اسلامی با رحمت و عاطفه حل شود نه با قانون خشك تنها!
در جای دیگر می‏فرماید: خداوند و فرشتگان بر مؤمنان صلوات می‏فرستند تا آنان را نورانی سازند . تو هم بر مؤمنان صلوات بفرست، «صلوات» همان رحمت خاصه الهی است، به آنها دعا كن كه رحمت خاصه تو شامل حالشان شود، تو مسیر و مجرای رحمتی، آنها را در برابر آیینه رحمت خویش قرار بده تا فیض خدا توسط تو، برآنان بتابد.برگرفته از کتاب سیره رسول اکرم (ص) حضرت آیت الله جوادی آملی ص293

[ چهارشنبه 8 تیر 1390 ] [ 03:38 ب.ظ ] [ قاسم وفادار ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


لینک های مفید
<بلاگ">ایران اسکین
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب